KOLEJNY FINAŁ ZA NAMI!!!

W dniach 12-14 kwietnia w Zielonej Górze odbył się XXXI finał ogólnopolski Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Z całej Polski w zawodach udział wzięło 82 uczniów, którzy wcześniej zmagali się na etapach szkolnych i okręgowych.

Bytomska Budowlankę reprezentowała Agnieszka Ukuś z kl. 3c, która zdobyła tytuł finalisty!!!

Warto dodać, że Agnieszka już drugi raz startuje w finałach tej Olimpiady. Gratulujemy dotychczasowych sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach. 

"Deutsch ist fur mich..."

Dnia 22.marca 2018 roku odbył się w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego Wojewódzki Konkurs języka niemieckiego: "Deutsch ist fur mich...". Duet Jakuba Gajewskiego i Mateusza Krzykawskiego (uczniów klasy 1c) zdobył I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych :) :) :)

Zwycięzcom Serdecznie gratulujemy! 

Czytaj więcej: "Deutsch ist fur mich..."

Polacy nie gęsi...

... czyli Szkolny Konkurs Wiedzy o Języku Ojczystym

Widownia zainteresowana przebiegiem konkursu o języku ojczystymOkazuje się, że praktyczna umiejętność posługiwania się językiem ojczystym to spore wyzwanie. Przekonali się o tym uczniowie budowlanki, biorąc udział w konkursie zorganizowanym przez polonistów 14 marca br. Uczestnicy w trzech etapach rozgrywki zmagali się z zadaniami zawierającymi przykłady najbardziej typowych i najczęstszych błędów językowych popełnianych przez Polaków. Odpowiadali na pytania dotyczące kultury języka i poprawności gramatycznej.   Rozwiązywali zagadki językowe w formie kalamburów oraz czytali wybrane fragmenty epopei narodowej A. Mickiewicza, Pana Tadeusza.

Więcej: Polacy nie gęsi...

Dobry Montaż – szkolenie firmy AIB oraz IZOHAN

W ramach projektu klas patronackich „DOBRY MONTAŻ” firma AIB oraz IZOHAN nawiązała współpracę z Państwowymi Szkołami Budownictwa – Zespołem Szkół im. Powstańców Śląskich w Bytomiu. Dzięki kooperacji, w grudniu 2016 roku w placówce odbyły się szkolenie prezentujące montaż w warstwie docieplenia budynku, prowadzone przez ekspertów AIB oraz izolacji firmy IZOHAN.

Czytaj więcej: Dobry Montaż – szkolenie firmy AIB oraz IZOHAN

Dobry Montaż – szkolenie firmy FAKRO


Uczniowie klas e – monter suchej zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz klas c – technik budownictwa, uczestniczyli w szkoleniu montażu okien dachowych, prowadzonym przez firmę „Fakro”. Było to pierwsze z cyklu szkoleń w ramach programu „Dobry montaż”.
Uczniowie zapoznali się z pełną ofertą i działalnością firmy „Fakro” oraz przeprowadzili profesjonalny montaż okna dachowego. Każdy z uczestników otrzymał materiały edukacyjne i gadżety.
Program „Dobry montaż” obok szkoleń, przewiduje także wizyty studyjne w firmach produkcyjnych, udział w targach „Budma” w Poznaniu oraz stypendia dla najlepszych uczniów w klasie patronackiej, czyli 3e Zasadniczej Szkoły Zawodowej.
Już 9 grudnia 2016 roku naszą Szkołę odwiedzi firma „Wkręt – met”.

Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi Michalikowi za przeprowadzenie szkolenia, a firmie „Fakro” za przekazane  materiały dydaktyczne dla Uczniów i Szkoły.

www.fakro.pl

 

 • IMG_4421_1
 • IMG_4439_1
 • IMG_4438_1
 • IMG_4398_1
 • IMG_4409_1
 • IMG_4391_1
 • IMG_4423_1

Nasze Stypendystki

    16 listopada w auli Państwowych Szkół Budownictwa odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2015/2016.
    Wśród wyróżnionych były także dwie Uczennice naszej Szkoły: Aleksandra Nawrocka z Technikum nr 2 i Aleksandra Podsiadło z X Liceum Ogólnokształcącego.

Więcej: Nasze Stypendystki

PSB z klasą patronacką „DOBRY MONTAŻ”!

Organizowana przez Związek POiD, ogólnopolska kampania edukacyjna „DOBRY MONTAŻ” promuje prawidłowy montaż wyrobów stolarki budowlanej. W ramach inicjatywy, w naszej szkole utworzona została klasa patronacka, dzięki czemu uczniowie będę mieli doskonałą okazję do zdobycia lub pogłębienia swojej wiedzy na temat profesjonalnej instalacji okien, drzwi, bram, osłon oraz towarzyszących im rozwiązań.

W ramach kampanii, klasy patronackie „DOBRY MONTAŻ” utworzone zostały w trzech wybranych szkołach zawodowych w całej Polsce. Oprócz naszej placówki, są to również: Zespół Szkół Zawodowych nr 5 im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białymstoku oraz Zespół Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego w Poznaniu.

Więcej: PSB z klasą patronacką „DOBRY MONTAŻ”!

„DOBRY MONTAŻ” – kontynuacja współpracy z PSB

Zainicjowana w ubiegłym roku, w ramach kampanii edukacyjnej „DOBRY MONTAŻ”, współpraca Związku POiD z Państwowymi Szkołami Budownictwa – Zespołem Szkół w Bytomiu przyniosła pozytywne rezultaty. Kooperacja jest kontynuowana także w bieżącej odsłonie „DOBREGO MONTAŻU”.

Objęcie patronatem „DOBRY MONTAŻ” wybranych klas w szkołach budowlanych w całej Polsce jest jednym z działań, które Związek POiD realizuje wraz z Partnerami kampanii. Dzięki współpracy ze szkołą w Bytomiu, w roku szkolnym 2016/2017 jej uczniowie uczestniczyli m.in. w prowadzonych przez ekspertów szkoleniach z zakresu montażu, wykorzystywanych w nim nowoczesnych technologii czy też doboru odzieży roboczej. Mieli również okazję do zwiedzenia zakładów produkcyjnych firm i wzięli udział w MONTERIADZIE 2017, która odbyła się podczas targów BUDMA w Poznaniu. To tylko przykłady wielu wspólnie zrealizowanych działań.

Więcej: „DOBRY MONTAŻ” – kontynuacja współpracy z PSB

Konkurs fotograficzny

„Wspomnienia z wakacji”

 wspomnienia z wakacji


Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w szkolnym konkursie fotograficznym na najbardziej pomysłowe, ciekawe zdjęcie z wakacji.

Do końca września można wysyłać swoje propozycje na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w październiku podczas akademii z okazji Dnia Nauczyciela.

Dorota w ogólnopolskim finale OWiUB

UCZENNICA BYTOMSKIEJ BUDOWLANKI FINALISTKĄ OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY.
Dorota Gołuszko, uczennica klasy 4c Technikum nr 2 w Państwowych Szkołach Budownictwa w Bytomiu, została finalistką ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. W tym roku finał odbywał się w Ostrzeszowie i zgromadził 86 młodych budowlańców z 47 szkół w Polsce.
Laur Doroty, to nie tylko uhonorowanie jej wytężonej pracy,

Czytaj więcej: Dorota w ogólnopolskim finale OWiUB

III miejsce dla naszych budowlańców

Dnia 19.marca br. schemat domu pasywnegoreprezentacja naszej szkoły w składzie: Daniel Bute i Michał Kuźniecow wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Domach Pasywnych i Energooszczędnych. Wraz z opiekunem mgr inż. arch. Witoldem Dąbrowskim udali się do Żywca. Na miejscu, po krótkim przywitaniu i poczęstunku przyszedł czas na pierwszy etap konkursu.

 

Więcej: III miejsce dla naszych budowlańców

Matematyka wśród budowli

Matematyka wśród budowliW środę 16 marca odbył się konkurs matematyczno-projektowy pt. "Matematyka wśród budowli". Konkurs polegał na stworzeniu wstępnego projektu parku. Oceniana była kreatywność, pomysł, estetyka wykonania oraz praktyczność i możliwość realizacji. Ponadto młodzież musiała ująć w swoim projekcie kilkanaście podanych odgórnie warunków (np. w parku miała znajdować się fontanna o powierzchni nieprzekraczającej 30 m kw). Najciekawszym warunkiem okazał się ostatni punkt „Umieść w parku dodatkowy, ciekawy element”. Pojawił się więc labirynt, wysepka na stawie, pomnik itp. Uczniowie pracowali w trzyosobowych zespołach – każda klasa wystawiła jeden zespół. Na wykonanie pracy uczestnicy mieli 3 godziny. Dozwolona była dowolna technika wykonania (pojawiły się kredki, farby, kolorowy papier).

Więcej: Matematyka wśród budowli

Dorota w finale!!!

Znamy już listy osób zakwalifikowanych do finału ogólnopolskiego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Do Ostrzeszowa w terminie 14-16 kwietnia, pojedzie Uczennica 4c Dorota Gałuszko z Technikum nr 2 w Państwowych Szkołach Budownictwa – Zespole Szkół w Bytomiu. Dorota zajęła szóste miejsce w zawodach okręgowych i dzięki odpowiedniej ilości punktów już uzyskała tytuł finalisty.

Czytaj więcej: Dorota w finale!!! 

Eliminacje OWiUB - Bytom

Znamy już listy osób zakwalifikowa- nych do finału ogólnopolskie- go Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Do Ostrzeszowa w terminie 14-16 kwietnia, pojedzie Uczennica 4c Dorota Gałuszko z Technikum nr 2 w Państwowych Szkołach Budownictwa – Zespole Szkół w Bytomiu. Dorota zajęła szóste miejsce w zawodach okręgowych i dzięki odpowiedniej ilości punktów już uzyskała tytuł finalisty.

Czytaj więcej: Eliminacje OWiUB - Bytom

Podkategorie

 • językowe

  więcej informacji w poprzedniej wersji witryny

 • budowlane

  więcej informacji w poprzedniej wersji witryny

 • konkursy inne

  więcej informacji w poprzedniej wersji witryny

Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl