Monika Skorus Wakacje, Wakacje z Budowlanką ... absolwent, nauczyciel

Wakacje, Wakacje z Budowlanką…, to wspomnienia nie jednego z nas. Zamykam oczy i z sentymentem wspominam. Przenoszę się na ścieżki, które kiedyś wydeptałam z przyjaciółmi z Budowlanki; Jolą, Bolusiem, Zuzą i Irkiem, Mirkiem, Darkiem i nierzadko inne zatarte imiona reszty przyjaciół, których losy kierują po całym świecie. Klimat spędzonych wakacji, przyjaźnie, nawet miłości na lata, to w szafie obozowe bluzy bieszczadzkie, brr.., kąpiele w lodowatym potoku Wołosate, czy mycie menażek piaskiem – zapewniam rewelacyjne efekty. Nasze trasy w Bieszczadach to wydeptane Połoniny: Wetlińska, Caryńska, Wielka i Mała Rawka, zdobyta Tarnica. Niezapomniana trasa na Chryszczatą, a tam wycieczka do jednej z największych osobliwości przyrodniczych Bieszczadów Jeziorek Duszatyńskich. Cud przy zachodzącym słońcu, który ujrzeliśmy po męczącej wędrówce, a w ich toni resztki zatopionego lasu. Miejsce zaczarowane, zwane przez miejscową ludność diabelskim uroczyskiem Zwiezło.

Inne wspomnienia to kontrastowo wielkie talerze, a na nich gorące posiłki u gaździny w Zakopanem na Pardałówce. Z przyjaciółką Jolą miałyśmy wtedy ksywki „Pyzy”, nie mogłyśmy opanować się od tego pachnącego jadła. I nasz psorek Mirek Kręcisz z okrzykiem „Na Rysy”, nota bene nigdy tam nie dotarliśmy.
Morze z kolei, to obóz pod namiotami w Darłówku, nocne spacery i zapach morskiej bryzy, śmiech i gwar przy pizzy, prasowane koszulki kolegów, a później poobozowe spotkania, a na nich tańce, hulanka do rana.
Budowlanka to niezapomniane przeżycia, wspaniale spędzony czas, zawarte przyjaźnie, niepowtarzalna atmosfera i oczywiście niezapomniane wypady. Osobiście miło wracać na bieszczadzkie połoniny i nad słoneczne morze, czy zakopiańskie Tatry. Ach, przyjemnie wspominać…

Jak by to było, gdyby Budowlanki nie było.
Jak by to było, gdyby się nie wydarzyło.
Co by się zmieniło…, nie chce wiedzieć.

Monika Pietrzyk obecnie Skorus absolwentka 4b z roku 1987r.

 

Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl